Vše o žaluziích,
s odborníkem na žaluzie
Japonské stěny

Z čeho se skládá japonská stěna

japonska_stena4

Japonské stěny jsou moderním způsobem zastínění. Samotná japonská stěna se skládá ze závěsného systému (profilu) a ušité látky. Je vhodná jak pro zastínění prosklených ploch, tak i třeba k rozdělení místnosti.

Profil:

Profil je ve většině případů bílý, může být vybaven tahacím mechanismem k šňůrovému ovládání, které může tvořit buď oponu, nebo tzv.stranové ovládání.  Profily mají dvě až pět kolejniček, o jejich použití rozhoduje šíře a množství panelů. Profil je osazen jezdci se suchým zipem o šíři odpovídající šíři jednotlivých panelů. Jezdce mohou být opatřeny zámky, pomocí nichž je lze navzájem provázat (jeden panel vytahuje další).

panely japonské stěnyuchycení na suchý zip

 

 Látka:

Látka může být buď záclona, nebo závěs (popřípadě roletovina). Ve všech případech je na horní straně opatřena opačnou stranou suchého zipu a na spodní straně tunýlkem pro vložení těžítka, které zaručuje japonské stěně svislý tvar.

 

Uchycení:

Pro uchycení je japonská stěna opatřena „perky“ (strop), v případě uchycení do stěny stěnovými konzolkami. Montážní materiál je vždy součástí balení.

šíře stěny cm počet držáků
 do 200  2
 201-300  3
 301-390  4
 391-460  5
 nad 460  6

 

 

Autor článku: Jednatel společnosti Styltex www.Zaclona.cz

 

4.5.2007

 

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe