Vše o žaluziích,
s odborníkem na žaluzie
Ostatní

Keramický nebo ocelový nůž?

Keramický nebo ocelový nůž?

Každá hospodyňka potřebuje ve své kuchyni kuchyňské potřeby a mezi ně samozřejmě nesmějí chybě kvalitní kuchyňské nože. Bez pořádně nabroušeného nože žádná kuchyň nejede.

V dnešní době je na trhu spousta nožů, jak klasické ocelové nože, keramické nože, nože Solingen nebo si lze zakoupit kompletní sady nožů, které jsou po různých velikostech a funkčnosti. Investovat do kvalitního nože se určitě vyplatí. Nejenže zůstávají déle ostré, ale i tím pádem nehrozí k nepříjemnému říznutí, jak to většinou bývá u tupých nožů.

Ocelové nože

Ocelové nože jsou ze všech nejoblíbenější a vedou ve všech příčkách. Ocel je trvanlivým kovem a nůž si díky ní uchovává nejlepší vlastnosti oproti obyčejným plechovým nožům, bohužel i díky tomuto kovu jsou nože těžší než třeba keramické nože.

Ocelové nože se dobře drží především kvůli své váze a při krájení nikam nesjíždějí. Ostří se nemusí tak často brousit i po několika letech je stále ostré. Levnější kuchyňské nože z této oceli lze nabrousit i s pohodlí domova a to pomocí brousku. U nožů za několik tisíc bychom určitě měli přenechat profesionálům. Pro jejich údržbu je nejlépe si pořídit dřevěný stojan nebo magnetický pás, na který je zavěsíte, tímto nepoškodíte čepel. U kvalitních nožů se nedoporučuje, je mít pouze v šuplíku. Protože svým třením o sebe se takto otupují.

Keramické nože

I keramické nože mají svojí výhodu. Krájením keramickým nožem si v potravinách uchováváme veškeré potřebné vitamíny. A jak se to pozná? Když ukrojíme jablko jiným nožem, než keramickým, začne nám okamžitě jablko hnědnout, ale u keramického nikoliv. Jsou tu další a další výhody, jako je přesnost řezu, nekoroduje, odolnost proti skvrnám, jsou bez chuti i zápachu. A jejich odolnost a výdrž ostrosti čepele je neuvěřitelná.

Je důležité zvážit, který nůž je pro Vás vhodnější a pro který se rozhodnete. Ne každý si potrpí na komfort a nože vybírá pouze podle finančních možností.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe