Vše o žaluziích,
s odborníkem na žaluzie
Záclony a závěsy

Látky s vlastní fotografií

zaclony_7

V současné době si stále více začínáme tvořit bydlení tak, aby skutečně odpovídalo našemu vkusu a představám. Co bylo dříve nemožné je dnes běžnou věcí a díky technologickému vývoji máme stále novější možnosti i v bytovém designu.

To, že zeď už není bílá, že záclony mohou být barevné a nebo dokonce s vetkanými pruhy ze závěsoviny, si většina z nás vyzkoušela ve svém vlastním bytě. Málokdo ale tuší, že interiér se dá utvářet ještě mnohem osobněji. Pomocí potisků. I když jako takové novinkou nejsou, nové jsou způsoby jejich využití. Třeba právě na závěsy s vámi vytvořeným nebo vybraným motivem.

 

Technologie:

Ve skutečnosti jde o stejný výrobní proces, který se týká většiny dekoračních látek, jen se mnohem zrychlil a umožnil svou flexibilitou tvořit malé jednorázové zakázky. Cesta obrázku na vybranou látku zčíná převedením fotografie na papír, a ten se při teplotě 200°C nanese přímo na látku. Díky tomu je zaručena stálobarevnost a záclona se může bez jakýchkoliv problémů prát. Podmínkou přitom je tisk na materiál, který je z umělých vláken (a to už je dneska většina dekorací). Bohužel u přírodních materiálu by nebyla zachována stálobarevnosti.

potisk látky fotografií

 

 

Cena a možnosti:

Výroba závěsu nebo záclony tímto způsobem je, jako každá novinka, finančně náročnější. Když se opomene cena materiálu záclony (případně jiné látky), přijde vytištění jednoho metru čtverečního na cca 750 Kč. Samozřejmě se tato technologie neomezuje jen na záclony. Například český internetový obchod Styltex.com nabízí potisky na více jak 25 druhů materiálů. Potisk lze umístit na satén, bordurovou záclonu (organzu), plyš, záclony, potahové a dekorační látky i další povrchy.

potisk záclony fotografií 2

 

Upozornění:

Není problém vytvořit takto na míru povlečení s vlastním designem, spotřeba materiálu na klasické povlečení je cca 5,2m (70x90 polštář, 140x200 kapna). Problém je ale v materiálu. Standardní povlečení je bavlněné, potisky se dělají na uměliny. Výsledný produkt by potom byl kompromisem mezi designem a komfortem.

 

Autor: jednatel Styltex www.Zaclona.cz

10.7.2007

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe